alex alex jula jarda jindra jula
alex alex jula jarda jindra jula
jarda jindra jirka mira mira studio
jarda jindra jirka mira mira studio
radek radek jula radek
radek radek jula radek
radek pavel jula radek pavel
radek pavel jula radek pavel
Jen ve zpěvu, jen ve zpěvu
jsme našli sladkou úlevu!
PARADEMARCHE

     Vznik skupiny se traduje na konec minulého tisíciletí kolem roku 1994, kdy kytarista Jarda Janecký, bubeník Honza Rotta a baskytarista Petr „Jula“ Sládek zalezli do sklepních prostor jedné dejvické zkušebny a „kápli si do noty“ v podobě hardrockových a bluesových skladeb, říznějšího charakteru. Partička si dává název PARADEMARCHE a sestavuje repertoár, se kterým  koncertuje po klubech, kulturácích, hospodách i festivalech v celé ČR.
V  tomto roce také vzniká hudební festival „Dejvické hudební léto“  kterého je PM jedním ze zakladetelů a který se stal již každoroční tradicí. V této době
v kapele působí v různých etapách zpěvák Zbyněk Fric, kytaristé Jirka Tvrdík
a Míla Benýšek a klávesista Jirka Bareš.
    
   Na sklonku tisíciletí PM opět jako kvartet se zpěvákem Mírou Hajšmanem
a přizvanou dechovou sekcí Ivo Pešák a Josef Švehla nahrává své debutové album s názvem: „Hlavně, když se kouří z hlavně“, které sklidilo
u posluchačů i odborné kritiky velice příznivý ohlas. (viz Rock & Pop 2/2001).

     V letech 2003-2004 s PM účinkuje zpěvák Alex McBeat.

     V únoru 2005 se zásadně mění obsazení kapely, na post frontmana přichází Radomil Zíka a navrací se Jiří Bareš, který zastává klávesové nástroje a zpěv. Připravuje se materiál  na nové CD a koncertní program. 

     Od dubna 2006 s PM občas účinkuje na postu "milého hosta" také skvělý muzikant, zpěvák a kamarád Jindra Vobořil. Spojení těchto dvou expresivních vokalistů je opravdový hudební zážitek.

     V dubnu 2008 vychází CD s názvem "Svět je takovej", které má velice kladné odborné recenze a zároveň úspěch u posluchačů. Kapela koncertuje jako host turné  Kamila Střihavky a Leaders kde úspěšně prezentuje své nové CD.

     Rok 2009 nezačal vůbec dobře...po úspěšném předcházejícím roce bylo naplánováno hodně koncertů, ale kytarista Jarda Janecký, si při výrobě kytary "sťal" bříška prstů levé ruky... přišel stop stav až do léta, kdy kapele pomohl  kamarád, spoluhráč Radka Zíky z plzeňských formací, skvělý kytarista Pavel Navrátil. Odehrálo se několik pěkných akcí a nastartovala se myšlenka hrát některé akce ve dvou kytarách. V Plzeňském FM Radiu vyhrává píseň Marš na Mars několik kol rozhlasové soutěže. 

     V roce 2010 je premiérově zařazen do soutěžní ROCPARÁDY na TV Public uhlazený klip Kde domov můj, který postoupil dvěmi koly a byl později vystřídán klipem Obraz plný slunečnic, který prošel všemi třemi možnými soutěžními koly. Obě písně jsou pravidelně hrány na programu nekomerčního radia FRM. Podzim roku byl ve Vagonu koncert k 15 letům aktivního koncertování ParadeMarche !

     Rok 2012 a začátek roku 2013 je ve stadiu příprav písniček pro nové CD
a nového koncertního programu.

   Jarda zapouští háro !